Vaak kun je gewoon dezelfde gegevens gebruiken als die van SMTP. Echter, houdt er rekening mee dat domeinnamen standaard niet voorzien zijn van SPF-Records hierom zal het steeds vaker voor komen dat je mail niet zal arriveren bij de betreffende partij en/of in de spaminbox terecht komt.
Zie voor meer informatie hierover
deze pagina.
Tevens dien je vaak bij SMTP je loginnaam en wachtwoord te gebruiken voor het versturen van e-mails. Dit noemt men veelal "Voor de server voor uitgaande e-mail (SMTP) is verificatie vereist" een enkele keer werkt ook "POP before SMTP" dit houdt in dat eerst e-mail moet worden binnengehaald alvorens het kan worden verzonden.
Bij DirectAdmin Webhosting is dit het eerste geval, dus smtp met je inlog gegevens openen waarna je mails worden geaccepteerd.